Ev - Villa - Ofis Tadilat

Resim

Kişilerin hayatlarında evlerin olduğu kadar ofislerinin de tasarımının önemi oldukça büyüktür. Çalışılan ofisin en ufak bir detayı bile verim konusunda etki edebilmektedir. Bu yüzden ofis dekorasyonu ve tasarımı yaparken oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.

Öncelikle seçilecek ofisin kaç kişi için tasarlanacağını belirlemek lazım, özellikle küçük alanlarda fazla kişi çalışmaması eğer mecburiyet olması durumunda ofisi nasıl daha geniş ve ferah hale getirebiliriz onu düşünülmesi gerekmektedir.

Karanlık ve iç sıkıcı bir ortamda kim çalışmak ister ki? Bu yüzden ofis dekorasyonu ve tasarımı yaparken çalışılan mekânın ferah olmasını tercih edilmeli ve ortamı her zaman daha aydınlık gösteren açık renklerde duvarların tercih edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca ofisin gün ışığından faydalanıyor olması da çalışanlar açısından hem ruhsal hem de fiziksel anlamda büyük artı anlamına gelmektedir. Aynı şekilde yer döşemesinde de güneş ışığını en iyi yansıtan türde seçilmesi gerekmektedir.

Özellikle ofis içerisinde bölümleri birbirinden ayırmak için camların kullanılması, ofisi olduğundan çok daha ferah ve aynı zamanda şık gösterecektir. Ofisin sıkıcı havasından bir nebze kurtulmak içinse, çeşitli renklerde grafiklerden yardım alabilirsiniz. Ofise hem canlılık hem de görsel bir güzellik katmış olacaktır.

Büyük ofislerde açık çalışma alanları ile kapalı alanları birbirinden ayırırken dikkat edilmesi gereken nokta, kapalı alanda sesin kontrolünü sağlayan yapıları tercih etmiş olmak.

Mesele eşya seçimi, duvar ve benzeri malzemelerden yapılan bölme gereçleri ve taban döşemelerinde tercih edilecek halı seçimine kadar dikkat edilmesi gereklidir.

Bir diğer önemli konu ise, çalışma sandalye ve masa seçimleri. Kişiye göre ayar yapılabilen sandalyeler ve masalar tercih edilmeli. Kullanması kişiler açısından en verimli olan mobilya ve aksesuarların seçilmesi gerekmektedir.

Ayrıca ofis dekorasyonu ve tasarımı yaparken teknolojik donanımın erişilmesinin kolay hale geldiği bir düzen düşünülmesi gerekmektedir.

  • svg
    0532 799 03 92
X