Duşakabin Ve PVC

Sizin İçin En Kullanışlı Duşakabin Hangisi: Duşakabin Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizin her alanını güzel bir fikir sayesinde, ufak bir dokunuşla bile daha şık kılabilirsiniz. Fakat banyoyu bu konuda diğer alanlardan ayıran minik bir özellik var: Banyoyu güzelleştirmek için dekoratif objelere diğer alanlarda olduğundan daha az ihtiyaç duyuyoruz. Banyo dekorasyonu; banyo dolabı, lavabo, hatta lavabo bataryası ve banyo bataryası gibi alanda ihtiyaç olan ürünlerin zevke göre seçimi sayesinde oluşturulabiliyor. Duşakabin ise banyo dekorasyonuna önemli derecede katkıda bulunan işlevsel bir ürün. Peki; duşakabin alırken nelere dikkat etmeli ve en kullanışlı duşakabin hangisi?

Seçiminizi Alanınız Doğrultusunda Yapmalısınız

Duşakabin seçimi sırasında kullanışlılığın yanında görsel olarak da zevkinize uygun olacak, şık bir ürün tercih etmeyi istemek hakkınız! Fakat bir duş kabini seçerken ürünü monte ettirmek istediğiniz alanın size yol göstermesine de izin vermelisiniz. Aksi takdirde seçtiğiniz duşakabin, alana ve ihtiyacınıza göre çok büyük ya da çok küçük kalabilir. Örneğin küçük banyolar için ölçü olarak büyük bir duşakabin seçmek, alanın dar ve kullanışsız bir hale gelmesine neden olabilir. Peki, ideal duşakabin ölçüleri ne olmalı? Bu sorunun cevabı, banyonuza ve duşakabini konumlandırmak istediğiniz alana göre değişiklik gösterebilir.

Duşakabin satın almaya karar verdiyseniz ilk aşamada duşakabini monte etmeyi planladığınız alanın ölçüsünü almalısınız. Bu alanda, monte edilecek duşakabinin kaç duvarı kullanacağı da duşakabin modelleri ve kapı açılma modelleri arasında doğru seçim yapmanızı etkileyen bir unsur. Fakat kısıtlama gibi görünen bu durum, zevkinize uygun duşakabin çeşitleri arasında seçim yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Koçtaş duşakabin markaları arasında yer alan Beloya duşakabinler, 150’den fazla modeli ile ihtiyacınıza ve isteklerinize uygun seçenekler sunuyor! Ayrıca banyonuza göre özel ölçülerde çalışılabilen Beloya duşakabinler, 195 cm cam yüksekliğine sahip. 70 cm x 70 cm’den 90 cm x 210 cm’ye kadar farklı boyut seçenekleri olan duş kabinleri ise banyonuzla daha fazla uyumlu ve daha şık ürüne kavuşmanızı sağlıyor.

Duşakabinlerde Kapı Açılma Seçenekleri

Duşakabinler; tek, iki ve üç duvar arasında konumlandırılacak şekilde sınıflara ayrılabilir. İki duvar duşakabinler, evlerde en çok kullanılan, genellikle evin köşesine konumlandırılan ve kabinin, iki duvarı içine aldığı çeşittir. Tek duvar duşakabinler ise genellikle köşeye monte edilmezler. Bu tip kabinlerin çoğunlukla duvarın bir bölümünü içerisine alır ve bataryalar ile duş setleri de bu alana monte edilir. Tek duvar ve iki duvar duşakabinlerde aynı kapı açılış şekilleri kullanılabilir.

Resim
  • svg
    0532 799 03 92
X